אקוגן דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על Banners
Banners

הדברת מזיקים

נמלים

חרק קטן בעל עיניים קטנות, מחושים כפופים בזוית חדה, גפי הפה בצורת צבת. הנמלים חיות בחברה הכוללת מלכה או מלכות אחדות, זכרים ופועלות ומתעוררות עם בוא האביב והעלייה בטמפרטורות,תוך השארת נזקים בגינה: צמחים מכורסמי עלים,תילים ומחילות ונזקי מדשאות.
אקוגן מציעה מס' פתרונות לטיפול סירוגי, תוך שמירה על עמידות התכשיר:
אקוגן נמלים(200גר)
אורגני: ברק(60 סמ"ק)

כנימות

חרק קטן המצויד בחדק, באמצעותו הוא מוצץ את לשד העלה ומחדיר וירוסים במקומו. הכנימות גורמות לתופעות של פייחת ע"ג העלים, הפרשות שרף מהצמח ולנמלים הבאות לאוכלן. הסוגים הנפוצים בגינה הביתית: כנימות עלה, כנימה קמחית, כנימה ממוגנת וכנימת עש הטבק. לכל סוג יש את עונת הפעילות שלו ובהתאם לכך את התכשיר המתאים לו:
כנימות עלה-מלתיון (60 סמ"ק), סייפן (30 ו-60 סמ"ק), נימפר (60 סמ"ק), ברק (60 סמ"ק).
כנימות מגן וקמחיות- סייפן (30 ו-60 סמ"ק),
כנימת עש הטבק - סימשופר (30סמ"ק),סייפן (30 ו-60 סמ"ק),

עש המנהרות

עם בוא האביב מתעורר זחל עש המנהרות ומתחיל לנבור בעלים צעירים של עצי הדר, אט אט הוא פוגע במאגר המוטמעים (הזנה) של העצים עד תמותת העלים והתנוונות העץ.המנהדר (בשמו האחר) פוגע בעיקר בעצים צעירים ואילו בעצים בוגרים יותר בהם הנוף מפותח, נזקו בעיקר אסטטי ותנובת העצים תפגע פחות. עונות הפעילות העיקריות שלו הן עונות המעבר אביב וסתיו, אך גם בקיץ הוא פעיל.
לטיפול יעיל השתמש ב:

מוספילן (10סמ"ק), סייפן (30 ו-60 סמ"ק).
ברק (60 סמ"ק), נימפר (60 סמ"ק).

זחלים

זחלי הפרודניה הבוקעים עם בוא האביב, גורמים נזק רב למדשאות בכרסמם את שורשיהן ולצמחים בכרסמם את עליהם. העורבים והצרעות הבאים לאכול אותם יודיעו לנו על קיומם. אקוגן מציעה לך שלל פתרונות לבעיה זו:
במדשאות:דלתא גרין.
ע"ג צמחים: סימשופר (30סמ"ק). לצמחי עציץ וגן: תרסיס זחלים ומעופפים (300סמ"ק)

סס הנמר

זחל סס הנמר גורם נזקים בעצי מנגו, תפוח ואגס. פרפר זה מקיים דור אחד בשנה ובוגריו מגיחים בחודשים מאי - נובמבר.הזחל הלבן והשמן בוקע בתוך עצים, ומתקדם בתוכם תוך כרסום מתמיד ובכך גורם לתמותת העצים. כדי למנוע את התפשטות אוכלוסיית המזיק יש לנקוט בפעולות הדברה כנגד שלבי הגילגול החשופים להדברה (פרפר, ביצה וזחל) עוד בטרם חדירתו לענפי העץ, ובמהלך החודשים מאי-נובמבר.
תכשירי אקוגן המצויינים לפתרון בעיה זו:

סימשופר (30סמ"ק)

זבוב הים התיכון

זבוב קטן בגודלו- עד כ-4 מ"מ, נקבת הזבוב מטילה ביצים על פירות העונה, הרימה המתפתחת מהביצה פוצעת את הפרי וחודרת לתוכו, לתוך הפצע שנוצר נכנסים גם פטריות וחיידקים, אשר גורמים לריקבון הפרי.
התכשיר היעיל לפתרון בעיה זו הינו:

סימשופר (30 סמ"ק)
  1. לעמוד הבא
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד