אקוגן דלג על בר עליון
בר עליון
Elgo אלגו
דלג על Banners
Banners

הדברת מזיקים

נמלים

חרק קטן בעל עיניים קטנות, מחושים כפופים בזוית חדה, גפי הפה בצורת צבת. הנמלים חיות בחברה הכוללת מלכה או מלכות אחדות, זכרים ופועלות ומתעוררות עם בוא האביב והעלייה בטמפרטורות,תוך השארת נזקים בגינה: צמחים מכורסמי עלים,תילים ומחילות ונזקי מדשאות.
אקוגן מציעה מס' פתרונות לטיפול סירוגי, תוך שמירה על עמידות התכשיר:
אקוגן בזלת(125גר, 250גר)
אקוגן נמלים(200גר)
אורגני: ברק(60 סמ"ק)

כנימות

חרק קטן המצויד בחדק, באמצעותו הוא מוצץ את לשד העלה ומחדיר וירוסים במקומו. הכנימות גורמות לתופעות של פייחת ע"ג העלים, הפרשות שרף מהצמח ולנמלים הבאות לאוכלן. הסוגים הנפוצים בגינה הביתית: כנימות עלה, כנימה קמחית, כנימה ממוגנת וכנימת עש הטבק. לכל סוג יש את עונת הפעילות שלו ובהתאם לכך את התכשיר המתאים לו:
כנימות עלה-מלתיון (60 סמ"ק), סייפן (30 ו-60 סמ"ק), נימפר (60 סמ"ק), ברק (60 סמ"ק).
כנימות מגן וקמחיות- סייפן (30 ו-60 סמ"ק),
כנימת עש הטבק - סימשופר (30סמ"ק),סייפן (30 ו-60 סמ"ק),

עש המנהרות

עם בוא האביב מתעורר זחל עש המנהרות ומתחיל לנבור בעלים צעירים של עצי הדר, אט אט הוא פוגע במאגר המוטמעים (הזנה) של העצים עד תמותת העלים והתנוונות העץ.המנהדר (בשמו האחר) פוגע בעיקר בעצים צעירים ואילו בעצים בוגרים יותר בהם הנוף מפותח, נזקו בעיקר אסטטי ותנובת העצים תפגע פחות. עונות הפעילות העיקריות שלו הן עונות המעבר אביב וסתיו, אך גם בקיץ הוא פעיל.
לטיפול יעיל השתמש ב:

מוספילן (10סמ"ק), סייפן (30 ו-60 סמ"ק).
ברק (60 סמ"ק), נימפר (60 סמ"ק).

זחלים

זחלי הפרודניה הבוקעים עם בוא האביב, גורמים נזק רב למדשאות בכרסמם את שורשיהן ולצמחים בכרסמם את עליהם. העורבים והצרעות הבאים לאכול אותם יודיעו לנו על קיומם. אקוגן מציעה לך שלל פתרונות לבעיה זו:
במדשאות:דלתא גרין, ספסן גן (480גרם)
ע"ג צמחים: סימשופר (30סמ"ק). לצמחי עציץ וגן: תרסיס זחלים ומעופפים (300סמ"ק)

חיפושית

משפחת משנה מעולם החרקים הכוללת מינים אשר רבים מהם גורמים נזקים בגינתנו (חיפושית הזבל, מקקים, פרת משה רבינו ועוד), גופם בד"כ קמור, צורתם עגלגלה ורגליהם מפרקיות.
אקוגן מציעה לך מגוון פתרונות לבעיה זו:
סימשופר (30 סמ"ק).

סס הנמר

זחל סס הנמר גורם נזקים בעצי מנגו, תפוח ואגס. פרפר זה מקיים דור אחד בשנה ובוגריו מגיחים בחודשים מאי - נובמבר.הזחל הלבן והשמן בוקע בתוך עצים, ומתקדם בתוכם תוך כרסום מתמיד ובכך גורם לתמותת העצים. כדי למנוע את התפשטות אוכלוסיית המזיק יש לנקוט בפעולות הדברה כנגד שלבי הגילגול החשופים להדברה (פרפר, ביצה וזחל) עוד בטרם חדירתו לענפי העץ, ובמהלך החודשים מאי-נובמבר.
תכשירי אקוגן המצויינים לפתרון בעיה זו:

סימשופר (30סמ"ק)
  1. לעמוד הבא
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד