אקוגן דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על Banners
Banners

הקיץ בפתח: הכנה וטיפול בגן הביתי

הקיץ בפתח: הכנה וטיפול בגן הביתי


אנו באמצע עונת האביב, עם שינויים אקלימיים הנעים בין ליות קרים וחמסינים. מזג האויר טרם התייצב, אבל כבר מרגישים את השינויים הבאים לידי ביטוי בהופעה מוקדמת יחסית של פגעים שונים בגינה.

אנו, באקוגן מבית " אלגו השקיה", מציעים לך פתרונות מיוחדים להכנת הגינה ושיפורה לקראת עונת הקיץ. אנו בטוחים שתמצא את המוצר המתאים לטיפול בבעיות השונות בגינתך.

מדשאות:

א. בהמשך לדישון שניתן לאחר החורף, מומלץ לדשן מדשאות בפעילות רבה ב" אקוגן דשאירוק" במינון   של 1 ק"ג ל50 מ"ר. פעולה זו תעשיר את הקרקע, ויחזק את המדשאה לקראת פעילות רבה בקיץ.

ב. לשיפור צבע המדשאה מומלץ לפזר " אקוגן ברזל גן" במינון של 1 ק"ג ל100 מ"ר המעודד יצירת צבע ירוק ובריא בעלי הדשא.

ג. מזיקי הדשא מתחילים את פעילותם בעונה זו. לקבלת הדברה והזנה הדשא בפיזור אחד מומלץ לפזר " אקוגן דלתאגרין " במינון של 1 ק"ג ל100 מ"ר. יש לחזור על הטיפול לאחר כחודש וחצי. בנוסף מומלץ לרסס את הדשא אחת ל14 יום בתכשיר " אקוגן סימשופר" המונע פעילות של מעופפים שונים וזחלים צעירים.

ד. במדשאות הנשחקות בעונת הקיץ ניתן להחזיר עטרה ליושנה!!! פיזור של "אקוגן סטרטר" במינון 1.25 ק"ג ל50 מ"ר ישפר את מופע הדשא ויאפשר חידוש מראה בריא.

צמחית הגן:

מזיקים: בעונת הקיץ מתחדשים מזיקים שונים את פעילותם, ולכן מומלץ למנוע את הבעיה בעזרת אמצעים שונים:

א. כנימות קמחיות ומגן: מופיעות בצמחים רבים באזורים המוסתרים מקרני השמש. מומלץ למנוע את פעילותם על ידי הגמעת התכשיר " אקוגן סייפן" לאזור המורטב של שורשי הצמח. המוצר מתאים לכל צמחי הגן , יעיל ובטוח לשימוש.

ב. עש המנהרות בעצי הדר: מזיק המופיע בתחילתה אביב וממשיך את פעילותו בעלי ההדר הצעירים. מומלץ להשתמש בתכשיר " אקוגן סייפן" או " באקוגן מוספילן" לריחה על גזע העץ.

ג. זחלים: עונה זו חלה עליה בפעילות של זחלים שונים , במיוחד בצמחי ירק וצמחים עונתיים. מומלץ לפזר "אקוגן ספסן" מתחת לנוף הצמח אחת לשבועיים.

ד. מחלות עלים" בעונה זו מופיעים כתמים אדומים בעלי חדשים שצמחים רבים- גפנים, ורדים וכד'. כתמים אלה מצביעים על הופעת מחלת החילדון. ההדברה המומלצת- " אקוגן ספרול" או " אקוגן סיסטאן" בתדירות של אחת לשבועיים במשך חודשיים.

הזנה: הזנה רצופה חשובה להתפתחות תקינה של פירות ופרחים המוסיפים צבע וריח לגינתינו.

עצי פרי: מומלץ לפזר " אקוגן דשן פרי " – הרכב בשחרור מבוקר להזנה במשך כ-6 חודשים. הדשן בעל הרכב מיוחד עשיר באשלגן המעודד את התפתחות הפרי והפרחים.

צמחי גן שונים: מומלץ לפזר " אקוגן גן פורח" בתוך הקרקע בסמוך לטפטפות.

דשן לסחלבים: צמח הסחלב תפס מקום מכובד בגינה הישראלית, וכיום ניתן למצוא סחלבים בגינות רבות בארץ. לדישון וחיזוק הצמח בעונות החמות מומלץ לדשן ב" אקוגן דשן לסחלבים" אחת לחודש.

 

אהרון ברגר, מנהל מוצרי אקוגן

הדפסשלח לחבר
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד